contact us

Solliden växel, vardagar 9-17          

+46 (0) 8-566 370 00  

E-post: info@skansensrestauranger.se 

 

Restaurang Terrassen, alla dagar 10-16 (Senare under högsäsong) 

+46 (0) 73-947 64 34  

E-post: terrassen@skansensrestauranger.se 

 

Bokning och försäljning, (event, bröllop, konferens) 

Cecilia Widros 08-566 370 06 cecilia@skansensrestauranger.se  

Sofie Segeborn 08-566 370 03        sofie.segeborn@skansensrestauranger.se 

 

Hovmästare Solliden 08-566 370 02 / 073-948 78 28 

Kvällar och helger utanför bokningens öppettider 

 

Platschef 

Caroline Dagerstål 08-566 370 08 caroline@skansensrestauranger.se 

070-791 19 52 

 

Restaurangchef Solliden, Tre byttor, Högloftet, Nyloftet, festvåning och bokade event 

Josefine Alpstig 08-566 370 20 josefine@skansensrestauranger.se 

073-668 25 20 

 

Områdeschef Terrassen 

Sofie Engström 070-779 76 02 sofie@skansensrestauranger.se 

 

Områdeschef Bollnästorget/Balderslunden 

Desiré Andersson 08-566 370 15 desire@skansensrestauranger.se 

073-668 25 81 

 

Regionchef Kulturrestauranger  

Ola Jakobsson 08-566 370 05 ola@burgsvikgroup.se 

 

Vice VD Kulturrestauranger 

Anna Dahl Tillander anna@burgsvikgroup.se