Kontakt

Skansens Restauranger
Box 27807
SE-115 93 Stockholm

Bordsbokning och information:
Tel. +46 (0)8-566 370 00 (vardagar 9-17)

Restaurang Terrassen kvällar och helger under Terrassens normala öppettider: +46 (0)73-947 64 34

Restaurang Solliden & Tre Byttor kvällar och helger under Sollidens och Tre Byttors normala öppettider: +46 (0)73-94 87 828

Epost: info@skansensrestauranger.se (vardagar 9-17)

 

Platschef och ekonomiansvarig: Ola Jakobsson 
Epost: ola@skansensrestauranger.se
Tel. +46 (0)8-566 370 05

Event och konferens: Lisa Engh
Epost: lisa@skansensrestauranger.se
Tel. +46 (0)8 566 370 06

Restaurangchef: Natalya Aravena
Epost: natalya@skansensrestauranger.se
Tel. +46 (0)8-566 370 00

Kökschef: Peter Kappen
Epost: kokschef@skansensrestauranger.se
Tel. +46 (0)8 566 370 50

Fast food-chef: Caroline Dagerstål
Epost: caroline@skansensrestauranger.se
Tel. +46 (0)707-911952

Områdeschef Bollnästorget och Balderslunden: Hasan Pektas
Epost: hasan@skansensrestauranger.se
Tel. +46 (0)8-566 370 30

Områdeschef Skansen Terrassen och Sollidenplan: Sofie Engström
Epost: terrassen@skansensrestauranger.se
Tel. +46 (0)8-566 370 30

 

en-del-av